1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leona [35]
3 years ago
11

Help please I really need help

Mathematics
1 answer:
Tems11 [23]3 years ago
7 0

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Force<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7Bx%20%7D%5E%7B2%7D%20%2B%206x%20%2B%208%20" id="TexFormula1" title=" {x }^{2} +
elena55 [62]

Answer:

x=-2,-4 is your answer

x²+6x+8=0

doing middle term factorization

x²+4x+2x+8=0

x(x+4)+2(x+4)=0

(x+4)(x+2)=0

either

x=-4

or

x=-2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
100 points. Which is the graph of f (x) x - 1/ x2 - x 6
Dovator [93]

Answer: the answer is c

Step-by-step explanation:

5 0
1 year ago
You want to order some shirts that cost 14 dollars each shipping is 7 dollars per order if you buy 11 tshirts what will the orde
jolli1 [7]
11*14 = 154

154+7 = $<u>161</u>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
An athlete eats 0.4kg of protein per week while training. How much protein will she eat during 6 weeks of training?
kolezko [41]
0.4kg  per week.     so 0.4kg  x  6 weeks is 2.4kgs
7 0
3 years ago
Find the range of the data in the box plot below.​
harkovskaia [24]

Answer:

im pretty sure its 2

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Other questions:
  • the country's population in 1994 was 76 million in 1998 it was 81 million estimate the population in 2016
    13·1 answer
  • Help its due in an hour and i cant solve this
    9·1 answer
  • Simplifying algebraic expressions -5 (3n+6)
    15·1 answer
  • Give an equation for a function whose domain is all non-negative values of x except x=3.
    6·1 answer
  • A 2-gallon jug of water costs $8.64. What is the price per cup?
    7·2 answers
  • 0.1<br> 9. Carmen spent $96 on four concert tickets,<br> How much was each ticket?<br> +
    6·2 answers
  • Helppp plsssss..ssssss
    11·1 answer
  • I need help with this thanks
    12·1 answer
  • Find the median and mean of the data set below:<br> 48,32,5, 13, 11, 22, 2
    9·2 answers
  • Need rn!!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!