Answer: The cats cost more
also there is a typo
Step-by-step explanation:
I bought 1 dog and 3 cats a total cost of $7.75. the three cats cost more so in all the cats must cost 3.56$
Answer:
Breyers is the correct answer
Step-by-step explanation:
$4.50/30 oz = .15
$15.36/128 oz = .12
$2.88/16 oz = .18
(1.3X10^6ft/hr)(2.8X10^3hr)
(1.3*2.8)(10^6*10^3)
Rule (a^b)(a^c)=a^(b+c)
(3.64)(10^(6+3))
3.64(10^9)
3.64X10^9 ft
Technically we only had two significant figures and the answer should be:
3.6X10^9 if we were to express our answer to the correct number of significant figures....
<span>b.<span>Olya could skip a month or two paying for her school loan and
put the money towards her credit card debt.</span></span>
Answer:
1) The straight line on the graph below intercepts the two coordinate axes. The point where the line crosses the x-axis is called the [x-intercept]. The [y-intercept] is the point where the line crosses the y-axis. Notice that the y-intercept occurs where x = 0, and the x-intercept occurs where y = 0.
2) There's another important value associated with graphing a line on the coordinate plane. It's called the "y intercept" and it's the y value of the point where the line intersects the y- axis. For this line, the y-intercept is "negative 1." ... This point will always have an x coordinate of zero.
Step-by-step explanation: