One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost
2 answers:
I think it would be 15 cents!
1.98/12=0.165
Round up and you get .17 which is 17 cents
You might be interested in
Answer:
of course its true
Step-by-step explanation:
Of multiplication or addition?
According to this, then:
6x = 2*sqrt(c)*x
6 = 2*sqrt(c)
3 = sqrt(c)
c = 3^2 = 9
Hope this helps!
Answer: 181
Step-by-step explanation: hi