1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vanyuwa [196]
3 years ago
15

Can someone help me on this?

Mathematics
1 answer:
sineoko [7]3 years ago
5 0
D= -3,-2
C= 1,-2
B= -1,4
A= -3,0
You might be interested in
How many turning points will a quartic fumction with four real zeros have?
DochEvi [55]

upto four roots or zero......

8 0
3 years ago
(18 + 7) x (11 - 7) write 3 steps then answer it and i will give u brainlyiest if u are correct
bezimeni [28]

Answer:

100

Step-by-step explanation:

(18 + 7) x (11 - 7)

25(11-7)

275-175

100

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Will give brainliest!!
zloy xaker [14]

Answer:

27

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
At the IGA, a 5 lb bag of apples costs $5.85. What is the unit rate for the 5 lb bag?
Angelina_Jolie [31]
The unit rate for 5 lb bag is 1.75 lb
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please tell me why I got this wrong?
kvasek [131]
We have 
f(x)=<span>−x</span>²<span>+ 5x + 6
g(x)=</span><span>3x − 2

we know that
f(x)=g(x)
the solution is the intersection both graphs

using a graph tool
see the attached figure

the solution are the points
(4,10)
and
(-2,-8)

</span>

8 0
3 years ago
Other questions:
  • in August Emily's clothing store sold 460 shirts with the ratio of short sleeve to long sleeve being 3:7 how many short sleeve s
    10·1 answer
  • Which describes the transformation? Select three options.
    7·2 answers
  • A triangle is dilated by a scale factor of n =1/3 . Which statement is true regarding the dilation
    15·1 answer
  • The cost of three tickets to a movie is at least $20. Select an inequality that represents the cost x (in dollars) of each ticke
    11·1 answer
  • 25w^2+60w+36 factor completely
    13·1 answer
  • 2x+4+x=8+2(3+x)-3 solve for x
    15·2 answers
  • Find the distance between the point (3,1) and the line with the equation y=2x-5
    11·1 answer
  • A rectangle has sides measuring (2x + 7) units and (5x + 9) units. Part A: What is the expression that represents the area of th
    13·1 answer
  • In ___ bars are drawn horizontally and vertically
    8·1 answer
  • Can anyone help me please? thanks ^^
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!