Answer:
my best guess is answer choice c.
The location of the point that is 3/4 the distance from
Answer:
0.0365 pounds per dollar
$2.79 per pound
$2.79 per pound is typically used
Step-by-step explanation:
13.95/5 = $2.79 per pound
5/13.95 = 0.0365 pounds per dollar
Answer:
35.733
Step-by-step explanation:
have a common denominator then do the math