Please explain your question more in depth next time
Answer:
The difference is 4.4n−13.
Step-by-step explanation:
Divide the cookies to each friend. each friend gets 5 cookies
<h2><u>
PLEASE MARK BRAINLIEST!</u></h2>
Answer:
I'm going to help youuuuu.
Step-by-step explanation:
{1}
Your answer is A) because the rise/run is -2/4x, which simplifies to -1/2x, which is <em>option A)</em>.
{2}
Dario's salary is <em>B) $12 per hour</em>. This is because, in 5 hours, Dario makes 60 dollars. If you find the unit rate of $60 in 5 hours, the answer is $12 per hour.
{3}
A) Between <em>x = -6</em> and <em>x = -2</em>
I hope this helps! I am sorry if any of these are incorrect!
- sincerelynini
Answer:
The answer is B. n+3=7
Step-by-step explanation:
^^^^^^^