Answer:
1 2/3 hope this helps and have a wonderful day
Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
4/7 the question is relative
Answer:To do so, she makes the measurements shown in the figure below.
Step-by-step explanation:
Answer:
4/13 is the probability does a blue Jelly Bean is selected
Step-by-step explanation:
sample space = sum of all the jelly beans in the bag
sample space =5+6+7+8
sample space =26
probability = Jelly Bean selected / sample space
probability =8/26
probability =4/13