1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
Answer:
x= 1/25
Step-by-step explanation:
Each side has own formula, so which side is X
Explanation:
Each box contains

The ratio that compares the number of blueberry bagels in one box to the number of onion bagels in one box will be calculated below as

This means that for every one onionbagels in the box, there are 2 blueberry bagels
Part B:
Given that there are 20 blueberry bagels, the number if onion bagels will be calculated below as

Hence,
The final answer is