1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vovangra [49]
3 years ago
10

In the picture below, which lines are lines of symmetry for the figure?

Mathematics
2 answers:
babunello [35]3 years ago
4 0
C: 1 and 3 because if you fold it, it will be even
Virty [35]3 years ago
3 0
Answer: C. 1 and 3

if u fold on those lines, both sides will match up
You might be interested in
4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
Anon25 [30]

Answer:

144 and 18

Step-by-step explanation:

18 ×24=432÷3=144

7 0
3 years ago
What is 1/3 of 18500.00
choli [55]
\frac{1}{3}\ of\ 18500.00\\\\ =  \frac{1}{3}*18500.00\\\\ =\frac{1}{3}*18500.00\\\\ =6166.67
5 0
4 years ago
Please help! Its some plots
Rudik [331]

Answer:

F

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
In art class mrsJocelyn gave everyone a 1 foot stick to measure and cut Vivian measured and cut her stick into 5 equal pieces Sc
garri49 [273]
Idk sorry i cant help

hope this helps XD
6 0
3 years ago
S/4-6.8=-9.8 what does s equal
Hatshy [7]
S/4-6.8=-9.8
S/4= -9.8+6.8
S/4= -3
S=-3*4
S= -12
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify the following expression 2x^5+3x^3-5x^2+x^2+7x^5-3x^3-4
    7·1 answer
  • Evan bought k bottles of pasta sauce at $4 each. He gave $10 to the cashier. How much change should he receive?
    6·2 answers
  • In circle C major arc ABD is represented by 4x+50. what is the value of x in the diagram
    7·1 answer
  • How many feet is 24 yards
    8·2 answers
  • Take away the parentheses using distributive property.<br> −2(3v − 2x -1)
    10·1 answer
  • HELP ASAP GIVING OUT BRAINLIEST!!!
    7·1 answer
  • 4x/5-5/2x^8 এর বিস্তৃতিতে শেষের তৃতীয় পদ নির্ণয়​
    10·1 answer
  • I need help determining how to use the graph or table and write/ match a linear function that relates y to x​
    10·1 answer
  • What is the value of the product (3 - 21(3 + 21)? 2 05 O 9 + 4 9 - 41​
    10·1 answer
  • According to the rule of 72, in about how many years will $80 be worth $40 if the rate of inflation is 3%? A. 6 years B. 12 year
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!