1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bas_tet [7]
3 years ago
6

15.7 divided by 1,000 show work please

Mathematics
1 answer:
Trava [24]3 years ago
3 0
0.0157 the number of zeroes at the end of 1000 is three zeroes therefore u need to ,over the number “15.7” three times to the side and add zeroes in its place.

PLS BRAINLIEST!
You might be interested in
Suppose the length of the pool in Example 1 is
irinina [24]
Do they have a picture which comes w it
7 0
3 years ago
4(h+11)-15<br> The solution
skad [1K]

Answer:

=4h+29

Step-by-step explanation:

I hope this helps you

7 0
3 years ago
Helpppppppppppppppppp<br> Pppppo
pantera1 [17]

Answer:

(2 * L)+(2 * W)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
One apple and three oranges cost $5.10 and another 5 oranges and one Apple cost $7.50 what is the price of one apple and one ora
alekssr [168]

Answer:

$2.7

Step-by-step explanation:

Let the price of one apple be x

and the price of one orange y

Hence ;

One apple and 3 oranges would cost:

x + 3×y = $5.10----------------------------(1)

One apple and 5 oranges would cost;

x + 5×y = $7.50--------------------------(2)

Subtracting eqn (1) from (2), we have :

x-x + 5y -3y = 7.5- 5.1

2y = 2.4

y = $1.2

From eqn(1)

x + 3y = $5.10

x= $5.10-3($1.2) = $5.10-$3.6 = $1.5

Hence x=$1.5 and y= $1.2

We are required to find the cost of one apple and one orange, hence :

x+y = $1.5+$1.2= $2.7

4 0
3 years ago
Francis teaches the piano. He charges each student an enrollment fee of $100 plus $15 per hour of piano lessons. The average cos
Sergeeva-Olga [200]

Answer:

The first one should be right. Since the teacher is charging $15 per hour of the piano lesson then it can't be any of the answers of $100h. The answer can't be C, the third one, since you're adding the enrollment fee to the cost of every piano lesson it would be wrong to subtract the $100. Hope that helps!

Step-by-step explanation:

The answer will the answer on the top $25=$100+$15h over h

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A student reader is making $8.10 per hour and gets a $0.66 raise. What is the percent increase? (Round to the nearest tenth of a
    6·1 answer
  • Water constitutes approximately 8/25 of the body of an average adult female.About what percent of the average adult female body
    11·1 answer
  • Question: (5x-8)/(45x^2--42x-48)
    6·2 answers
  • Perpendicular lines , If the green line is 3 over 4 what is the red line NEED answers
    11·2 answers
  • 1/2 to the power of 6
    8·1 answer
  • Write 0.895 with 95 repeating on and on as a simplified fraction<br>PLZ HELP WILL GIVE BRANLIEST
    11·2 answers
  • Expression in expanded form for 3.339
    11·1 answer
  • According to a certain central bank from 2000 to 2016 the average price of a new home in a certain region increased by 77% to $4
    11·1 answer
  • Jojos bizzare adventure
    6·2 answers
  • What is the value
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!