Answer:
3.66666666667
Step-by-step explanation:
If you multiply the number of batches he makes and the amount of grape juice he needs for every quart, you get and answer of 3.66666666667.
1/3 * 11= 3.66666666667
If you need to round the answer it would be 3.67
Answer:
it is A) No, there is not an overlap between the two data setsStep-by-step explanation:
i did it on usatestprep
Answer:
steps below
Step-by-step explanation:
x-a=0
x=a plug in xⁿ - aⁿ
xⁿ - aⁿ = aⁿ - aⁿ = 0
(x-a) must be a factor of xⁿ - aⁿ
4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds