1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kap26 [50]
3 years ago
15

Please help i will give Brainiest (select all that describes the scatterplot)

Mathematics
1 answer:
Luda [366]3 years ago
5 0

We can help if you don't show the scatterplot.

You might be interested in
Ratio equivalents to 1:2
nata0808 [166]
2:4  3:6  4:8

Any ratio equals 1:2 as long as you can divide the first number by itself to get 1 and the second number with the 1st number.
Example
2:4
Divide the first number by 2 and you get 1 
Divide the second number by 2 and you get 2
So the ratio equals 1:2


Please make me brainliest
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A baker divides 21.4 pounds of flour equally between five recipes. How much flour did the bakery use for each recipe?
worty [1.4K]

Answer:

4.28 per recipe

Step-by-step explanation:

21.4 divided by 5 = 4.28 per recipe

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
The area of a rectangler swiming pool is 240 sq ft .
Anarel [89]
What is the question
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A dining set is priced at $785. If the sales tax is 7 percent, what is the cost to purchase the dining set? Round to the nearest
nalin [4]

Answer:

$839.95

Step-by-step explanation:

Sales tax = 7 % × cost

Sales tax = 0.07 × 785

Sales tax = $54.95

=====

Cost = price + sales tax

Cost = 785 + 54.95

Cost = $839.95

The cost to purchase is $839.95.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A recipe calls for 2/5 cup of sugar for every 8 teaspoons of vanilla. What is the unit rate in teaspoons per cup ?
tamaranim1 [39]
For 2/5 cup, vanilla needed = 8 teaspoons
so, for 1 cup, it would be: 8 / 2/5
⇒8 × 5/2
⇒40/2
⇒20

In short, Your Answer would be 20 teaspoons

Hope this helps!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many numbers have an absolute value of 6
    13·2 answers
  • The probability of flowering plants bearing flowers in January is given in the table. FlowerBearing Flowers
    13·2 answers
  • Donna has a new job. Her annual starting salary is $17,600, and she receives a raise of $850 at the end of each year. Which expr
    6·1 answer
  • Which ratios are equal to each other? 1:16 and 2:8 or 2:32 and 4:8 or 1:64 and 4:16 or 1:16 and 4:64
    8·1 answer
  • Eight times four is how much less than six squared
    7·1 answer
  • It’s a half gallon of paint covers one 1/12th of a wall, then how many quarts of paint are needed for the entire wall?
    6·2 answers
  • I will mark who ever gets it correct the brainiest.<br> Help Asap. See image below.
    12·1 answer
  • 7th grade math, I will give brainliest to right answer!<br> t/4 = 1<br> what is the value of t?
    14·1 answer
  • I forgot to post the actual question LOL my points :')
    13·1 answer
  • ANSWER AND EXPLAIN FOR BRAINLIEST :)
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!