Taylor and her 3 friends.....so there is 4 people
total paid was 18.20
so the cost for each one of them is : 18.20/4 = 4.55 <== per person
Answer:
A. 125
Step-by-step explanation:
the sum of the remote angles is equal to the exterior angle
90+35=125
There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
Answer: 4x4=16-7=9gallons
She will order 9 gallons
Step-by-step explanation:
<em>9/20+5/12=14/32/2 equals a over all 7/16</em>