8,869 + 3,742 = 12,411. Rounded it's C., 12,400. Hope that helps!
Answer:
2.2084384 in cents, and 22.084384 in dollars
Step-by-step explanation:
Apologies in advance if I've got something wrong, it's currently 12:08 at night for me njnhrj
First we'd like to figure out how much we have after calculating the weight left over after charging for the first ounce.
7.90137-1=6.90137
Multiply by .32, and you've got your sum in cents; 2.2084384
Divide this by 0.1 and you've got it in dollars; 22.084384
Answer:
Hi... U should do like this
S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.