Answer:
:) :D
Step-by-step explanation:
Answer:
12
Step-by-step explanation:
12/2=6
replace x with 12
Answer:.40 cents
Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.
Answer:
x = 6
y = 9
This is the correct answer. Not satisfied? Check out this answer expert verified answer of the same question but with a step-by-step explanation. This answer is just a simple version of rocioo's correct answer.
Expert Verified Answer (of this same question but with a step-by-step explanation):
This is the link to rocioo's answer. <u>brainly.com/question/13675950</u>