1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lilit [14]
3 years ago
13

Just once i would like math to solve it's own problems, i ain't no therapist.

Mathematics
1 answer:
Artyom0805 [142]3 years ago
5 0

Answer:

brainly.com/question/22779054 PLEASE HELP ME

Step-by-step explanation:

You might be interested in
2. Find the LCM of the following numbers by division method. (a) 16 and 28 (b) 36 and 44 (c) 45 and 120 (d) 10, 15 and 30 (e) 52
kati45 [8]
<h2> Answer </h2>

(a):112

(b):396

(c):360

(d):30

(e):1664

(f):240

<h2 />

3 0
2 years ago
Please help me, math is so hard
Aneli [31]

Answer:

32 divided by 4 = 8,

8^2 + 8^2 = 128

128: 11^2 = 121 close enough, 11 is your answer

We are finding hypotenuse but first we find the length of all sides of the two squares to find the two sides of the triangle then we find hypotenuse.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help pls ill mark brainliest!!!!!!!!!!!!!!!!!
ziro4ka [17]

Any points that are less than 6. So 5, 4, 3, 2, etc.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is -4/-19 equivalent to -4/19
Kazeer [188]

Answer:

No

Step-by-step explanation: The first one is positive and the second one is negative

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do you convert metric units from smaller to bigger? Can someone teach me? Ex- 3 mL = ____L
maw [93]

Answer:

.003 L

To go from 3 mL to L, you have to move the decimal 3 places to the left. Look at the drawing to see a visual.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the median score on the test?
    14·2 answers
  • a store sells small notebooks for $8 and a large notebook for $10.if a student buys 6 notebooks and spends $56,how many of each
    11·2 answers
  • determine which choice is a better buy show work 12 oz bag of noodles for $2.39 or 16 oz bag of noodles for $3.25
    13·1 answer
  • W(x) = 2x + 5; Find w(x + 2)
    5·1 answer
  • How to write 60 as a product of prime factors
    11·1 answer
  • Which equation is represented by the graph below?
    6·1 answer
  • Solve the expression (w - z)²​
    12·1 answer
  • Can someone solve this
    9·2 answers
  • I need help! ASAP! ITS DUE AT 11:59 PM
    10·2 answers
  • Kirans aunt is 17 years older than kiran.
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!