1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vadim26 [7]
3 years ago
9

You earn $30 for washing 5 cars.how much do you want for washing 3cars

Mathematics
2 answers:
Blizzard [7]3 years ago
6 0

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

Lelechka [254]3 years ago
6 0

Answer:

18

Step-by-step explanation:

30/5 = 6

6x3 = 18

You might be interested in
How can you rewrite simple rational expressions in different forms using long division?
zalisa [80]
Step 1: Factor both the numerator and denominator of the fraction. Step 2: Reduce the fraction. Step 3: Rewrite any remaining expressions in the numerator and denominator. Step 1: Factor both the numerator and denominator of the fraction.
3 0
3 years ago
Jennifer bought 5 meters of ribbon. She gave 2 meters of ribbon to her sister. Jennifer will use some or all of the remaining ri
Sergeu [11.5K]
She has = 5- 2 = 3

3 >= y * 0.55 > 0.55

5 > y > 1 (truncate in case of count)


6 0
2 years ago
Find the length of a rectangular lot with a perimeter of 144 m if the length is 6 m more than the width. A. 72m B. 39 m
azamat
Step-by-step-explanation
He did on D. 78 m

Jsjskksjmsmsms
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Q36 please help me asap
shusha [124]
24x^2 + 10x = 2x(12x + 5)
5 0
2 years ago
A group of 247 people are traveling in vans to a zoo. The greatest number of people who can travel in
NeTakaya

Answer:

B

Step-by-step explanation:

247 divided by 15 equals 16 and a whole bunch of nunbers

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Leona has a bag containing letter tiles which describes dependent events?
    15·1 answer
  • Two hundred teenagers were surveyed to see what kind of background noise they preferred while doing homework. Which table best r
    9·2 answers
  • A substance has a half-life of 6 years. If 20 pounds are present initially, how much will remain after 2 years?
    8·1 answer
  • What is the equation for sixteen is divided by the sum of a number q and 1. the result is 4
    7·1 answer
  • X/2 <br>If x = 16, what is the solution? <br><br>A 8 <br>B 9 <br>C 14<br>D 32​
    14·1 answer
  • Can someone plzzz help me with this one problem!
    7·2 answers
  • Please help I’ll give brainliest and 20 extra points!
    6·1 answer
  • How do you answer a question on Brainly? Thank you so much !
    5·2 answers
  • A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
    14·1 answer
  • Will mark brainliest (NO LINKS OR ANSWERS WITHOUT EXPLANATION)
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!