1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zzz [600]
3 years ago
6

Find the measure of the angle indicated in bold.

Mathematics
1 answer:
muminat3 years ago
3 0

Answer:

Hello it's me,

I've thought about us for a long, long time,

Maybe I think too much but something's wrong,

There's something here that doesn't last too long,

Maybe I shouldn't think of you as mine.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Usando las propiedades de la igualdad resuelve: 13r=117 y explica el procedimiento​
Bas_tet [7]

Answer:

r=9

Step-by-step explanation:

13r=117

r=117/13

r=9

8 0
2 years ago
Syrus is buying a tent with the dimensions shown below. The volume inside the tent is 36 feet. Syrus isn't sure if the tent will
ivolga24 [154]

Answer:

the answer is 3 feet

Step-by-step explanation:

We can use the volume formula, V =1/2 bhl to find the height of the tent

the volume is 36^{3}. The base is 4 and the length is 6 feet

​36=1/2 ⋅4⋅h⋅6

36=12h

3=h

The height of <em>the tent is 3 feet.</em>

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these is NOT equivalent to -3
Ira Lisetskai [31]
The think the answer is D.

4 0
2 years ago
Help&amp;EXPLAIN <br><br> Don’t use for points or will be reported and I’ll take the points back
Margarita [4]

Answer

An equilateral.

Step-by-step explanation:

The degrees are the same and so 60=60=60. The triangle is a equilateral.

6 0
2 years ago
What is the y- intercept of the line whose equation is y= 7x+5
Ivahew [28]
The y-intercept is the constant in the equation: 5. 
4 0
3 years ago
Other questions:
  • NEED HELP with these two pages please help me (30 points)
    14·1 answer
  • Charlie bought 2 1/2 pound bag of oranges for $3.75. What is the cost of one pound of oranges
    14·2 answers
  • What is the slope of the line that passes through the points (-7,-6) and (3,0)?
    15·1 answer
  • Anyone know the answer to this algebra question? Will give brainiest!
    8·1 answer
  • The National Association of Realtors estimates that 23% of all homes purchased in 2004 were consideredinvestment properties. If
    13·1 answer
  • A store pays $29.99 for a pair of jeans. The percent of markup is 20%. What is the selling price, including markup, for 5 pairs
    14·1 answer
  • What is 56.000,000,000 in scienfic notaion?
    9·1 answer
  • ❗️Help needed please ❗️
    9·2 answers
  • You and three of your friends go parasailing for 128.40 you split the cost
    14·1 answer
  • Can someone pls help me 2-7 thank u :)
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!