Answer:
-116/21 or -5 11/21
Step-by-step explanation:
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Because both triangle contain angle
Answer:
9x + x
Step-by-step explanation:
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
v=6
Step-by-step explanation:
2v is positive so keep it
then 2v=12
v=6