1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GREYUIT [131]
2 years ago
14

Someone please help me I’ll give out brainliest please dont answer if you don’t know

Mathematics
2 answers:
tresset_1 [31]2 years ago
5 0

that's what she said

Step-by-step explanation:

that's what my teacher said in school

Sever21 [200]2 years ago
4 0

Answer:

24

Step-by-step explanation:

there are 4 single squares. and 2 rectangles. the rectangles i assume are 10, and the singles i assume are 1. if you count the single squares, and the rectangles, you get 4 and 20. now add them, and you got your answer!

4+20=24

You might be interested in
Which expression is the sum of three terms?
Umnica [9.8K]

Answer:

Step-by-step explanation:

count the + and - signs that usually tells you the amount of terms

d is the answer.

7 0
3 years ago
Prove sin^2x + cos^2x = 1
miskamm [114]
                                      sin²x + cos²x = 1
0.0002467198171x + 0.9997532802 = 1
                                                        x = 1
6 0
3 years ago
How do you turn a fahrenheit to kelvins??
densk [106]

<span>1.Subtract 32 from the Fahrenheit temperature.
2.Multiply this number by 5.
3.Divide this number by 9.
<span>4.Add 273.15 to this number.</span></span>
6 0
2 years ago
Find the product: −5(−3)(−3)<br> A) −30<br><br> B) −45<br><br> C) 30<br><br> D) 45
morpeh [17]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Ms. Carson's art class made a large rectangular mural. The length of the mural is 9 feet, and it's area is 72 square feet. What
lorasvet [3.4K]
You do the reverse and divide the 2 values to find out the last one

72/9 = 8

Do you get it?
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you solve 2.6= -0.2t
    6·2 answers
  • Admission to carnival is $5 and each game at the carnival cost $0.85 you have $15 dollars to spend on admission and games. What
    8·1 answer
  • I need help on 25. I know the answer is 2a but I need to see the work. Please help I’ve tried so many possibilities.
    13·2 answers
  • What is the solution to the inequality shown below?<br> 2x - 9 -4<br> D .x &gt; -5
    6·2 answers
  • a circular marble table top has a diameter of 42 in if the table top cost $280 what is the price per square inch
    14·1 answer
  • There are 36 dinosaurs pictured in Karmita's book. If 2/3 of them were plant eaters, how many were plant eaters.
    14·1 answer
  • Jacob sells homemade skateboard decks for a profit of $27 per deck. He is considering switching to a new type of material that w
    8·1 answer
  • If a = b + 6 but a also = b * 3, what are the variables?
    5·2 answers
  • Could someone please help answer this, will give brainliest, please no spam, thank you! (homework help)
    14·1 answer
  • 2021/202251
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!