1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
brilliants
[131]
2 years ago
5
Reed bought 1.8 pounds of green beans. The green beans cost $1.27 per pound. What was the total cost of Reed’s green beans? Roun
d your answer to the nearest hundredth.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
STALIN
[3.7K]
2 years ago
5
0
Answer:
2.3
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
Find the length and width of 4 different rectangles such that each rectangle has an area of 24 square units. Write the length an
Ksenya-84 [330]
Answer:
77
Step-by-step explanation:
because im smart btw no treats involved
5
0
3 years ago
Multiply<br> 4<br> 11 6<br> 20<br> 66<br> 19<br> 17<br> 66<br> 20<br> 17
schepotkina [342]
That’s weird for the answer i got 10/33
7
0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 96\3 as a decimal please help thanks
spayn [35]
3 goes into 96 32 times, so 96/3=32. There is no decimal (unless you insist on including one, then it'd be 32.0) because 3 goes into 96 perfectly.
7
0
3 years ago
Helpppppppppppppppppppp
Viktor [21]
Answer:
Most likely C
Step-by-step explanation:
7
0
2 years ago
Silvia swims at an average speed of 0.3 miles per hour .about how far will swim in 2.8 hours?
Ganezh [65]
Silvia will swim .83 miles
8
0
3 years ago
Other questions:
Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost?
8
·
2 answers
The Social Security Administration increased the taxable wage base from $106,800 to $110,100. The 6.2% tax rate is unchanged. Jo
15
·
1 answer
If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b.
10
·
2 answers
A vase hold about 1.25 liters of water. 1.25 liters equals how many milliliters
12
·
1 answer
Hassan is thinking of a fraction. It is bigger than 2/5 and smaller than 2/3. When he divides the numerator by the denominator,
5
·
1 answer
I need to know the answer
7
·
1 answer
The birth weights (in kilograms) of 5 elephants, selected randomly, are 133, 120, 97, 106, 124 (Source: www.elephant.se). Below
14
·
1 answer
Answer correctly and fast please.
8
·
2 answers
Find the equation of the line with slope m
6
·
1 answer
If the angles of a triangle are in the ratio 2:3:5,find them <br>
11
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!