Https://www.wyzant.com/resources/answers/46749/the_sum_of_radical_18_and_radical_72_is
The measure of angle A to the nearest tenth of a degree is - 19.5
5/7 + 5/14 = 1.07142857143
you can round that to 1.1
Cost per bottle
6 pack is 3.79 so the cost per bottle is 3.79/6=$0.631666666666667 per bottle
9 pack is 4.50 so the cost per bottle is 4.50/9=$0.50 per bottle
12 pack is 6.89 so the cost per bottle is 6.89/12=$0.574166666667 per bottle
0.63>0.57>0.50
the one that costs the least per bottle is the 9 pack which costs $0.50 per bottle