1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vesnalui [34]
3 years ago
9

Answer the following questions. When you are finished, submit this assignment to your teacher by the due date for full credit.

Mathematics
1 answer:
LiRa [457]3 years ago
7 0

3332sweeeeeeeeeesssssssssss

You might be interested in
Find the slope of the line below. Enter your answer as a fraction or decimal. Use a slash mark (/) as the fraction bar if necess
Llana [10]

Answer:

1/4

Step-by-step explanation:

We can use the slope formula to find the slope

m = (y2-y1)/(x2-x1)

    = (2-0)/(4 - -4)

    = (2-0)/( 4+4)

    = ( 2/8)

    = 1/4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The weather in Montana
Phantasy [73]

Answer:

13 degrees warmer

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 7 3/4 + 1 3/8?
ANTONII [103]

Answer: 9.125

Step-by-step explanation:

hope this helped :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Name a pair of angles that are a linear pair.
storchak [24]
A pair of scissors is a classic example of Linear pair of angles.
6 0
3 years ago
3) Write an equation in point-slope form for the line that passes through
ololo11 [35]

Answer:

y = 1/2x - 2

Step-by-step explanation:

Slope: 1/2

Point: (0, -2)

y-intercept: -2 - (1/2)(0) = -2

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Use the distributive property to remove the parentheses -5(-6u-3x+4)
    15·1 answer
  • Which ordered pair is a solution of the equation y-3=5(x-2)
    9·1 answer
  • What is the measure of [theta]?
    7·1 answer
  • What is the quotient of a number and 4 is -7
    5·1 answer
  • A rectangle is a rhombus.
    9·2 answers
  • If 3 dogs are going to share 32 ounces of canned dog food equally by weight how many ounces should each dog get? I NEED THIS ASA
    8·1 answer
  • The cost of 9 scarves is $96.75. What is the unit price?
    8·1 answer
  • What is 726x5 estimated
    13·1 answer
  • 12 mm<br> 9 mm<br> What is the length of the hypotenuse?
    7·1 answer
  • Help mee with this question pls I don’t understand
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!