MUCH lower. And that is the truth! We have done several of them here and CLEP exams cost about $80 for the exam and maybe $40 for the study guide. Compare that with a $500 class. MUCH lower.
Answer:
A hindu teacher of mystical knowledge
Hmmmmm just 5 points ☝ Heart on ice
Eat while you work. Having a healthy snack while you complete your homework, such as fruits or vegetables, can actually sharpen your focus and improve your memory.
Reward yourself for each task accomplished.
Think of the free time you will have to enjoy once your homework is complete.
Answer:
I think the bake sale would be better because, if one we're to do a car wash they may not know how to wash a car and selling baked goods is WAY easier than a car wash. A car wash can be bad depending on the weather and the bake sale. So I would chose the bake sale, it's easier, faster and much more.
Explanation:
want a short speech?