Answer:12
Step-by-step explanation:
16 • 6= 96
96-84=12
Answer:
By doing 3 divided by 5, you will get 3/5 of trail mix per person.
Step-by-step explanation:
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>$1.30</em>
<em></em>
▹ Step-by-Step Explanation
To find the price per pound, you have to divide the total amount of money by the amount of pounds:
$7.80/6 lbs = $1.30
Hope this helps!
CloutAnswers ❁
━━━━━━━☆☆━━━━━━━