1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mart [117]
3 years ago
11

Which

Mathematics
1 answer:
Anika [276]3 years ago
5 0
The answer is B. -1/3x + 6
You might be interested in
Carlos went and purchased a new mattress for $644.80, including tax. He made a down
Annette [7]
Thx lolololoooopoooooooolol
6 0
3 years ago
5/7 of the people who listen to the speaker working mixed the wrestler unconvinced what was the ratio of the convinced to the un
Zanzabum
1-5/7=2/7, 2/7:5:7= 2:5
5 0
3 years ago
Factor completely 3x − 12.<br><br> 3(x − 4)<br><br> 3(x + 4)<br><br> 3x(−12)<br><br> Prime
garri49 [273]
3x - 12
3(3x/3 - 12/3)
3(x - 4)

The answer is: 3(x - 4).
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Each basketball comes in a cubic box with side lengths of 1 foot. The locker is 3 feet long, 2 feet wide, and 5 feet high. How m
LuckyWell [14K]

Answer:

30 basketballs

Step-by-step explanation:

one layer would be 3 x 2 = 6

  • to find how much you would need to cover the bottom of the locker, you would use the numbers 3 and 2, then multiply them and you get 6. You would need 6 basketballs to cover the bottom of the locker. That would be your first layer

5 layers would be 6 x 5 = 30

  • So the bottom would be filled with 6 basketballs. Now since the locker is 5 feet high multiply 6 x 5 and that would get you your total of basketballs
4 0
3 years ago
A large pizza has a circumference of approximately 43.96 inches2. what is the diameter of the pizza? Use 3.14 to approximate Pi.
Nookie1986 [14]

Answer:

d = 14

43.96/3.14 = 14

8 0
3 years ago
Other questions:
  • El señor Sandro tiene paquetes con varias bolsas de 35 lunetas cada uno Mientras que el señor Lauro tiene paquetes con bolsas de
    14·1 answer
  • 6 people will attend a lunch. 2 cans of juice should be provided per person. Determine the total number of cans of juice require
    13·1 answer
  • Translation: (x, y) → (x - 2, y + 3)
    9·2 answers
  • Please help, thank you.
    13·2 answers
  • If Walgreens sells 4 candy bars for $2.00, what is the cost of 1 candy bar?
    14·1 answer
  • The first one asks for the value of x. I need help on both. I am struggling to understand how to do this, please help
    13·1 answer
  • Triangular a Recallyuldl
    11·1 answer
  • The Atlanta Journal Constitution conducted a survey of 900 registered voters to determine which voting method they prefer. The A
    9·1 answer
  • What does similar mean
    11·1 answer
  • Air pollution is measured in parts per million (ppm) And the higher the value, the more pollution there is in the air. Stephen i
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!