1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ch4aika [34]
3 years ago
7

Given the two expressions shown below:

Mathematics
2 answers:
alexgriva [62]3 years ago
5 0

Answer:

just here for da points babes have a nice night or day :p

Tanya [424]3 years ago
3 0
C is the answer c is the answer
You might be interested in
¼ x 20<br><br> ⅛ x 56<br><br> 0.16 x 32<br><br> 4.5 x 9.1
Kay [80]

Answer:

¼ x 20 = 5

⅛ x 56 = 7

0.16 x 32 = 5.12

4.5 x 9.1 = 40.95

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The total cost to pay for parking at a state park for the day and rent a paddleboat are: 1 hour for $17, 2 Hours for $29, 3 hour
kolezko [41]
$412.8 for 24 hours
Hope this help
7 0
3 years ago
What is the answer to 4x+y=10
Alina [70]

Answer:

y = -4x + 10

Step-by-step explanation:

I am going to assume you are trying to write the equation of a line.

4x + y = 10

4x - 4x + y = 10 - 4x

y = -4x + 10

7 0
3 years ago
A health club charges $35 a month for membership fees. Determine whether the cost of membership is proportional to the number of
SIZIF [17.4K]
Yes, the cost of membership is proportional to the number of months because for every 1 month it's $35 for membership fees
7 0
3 years ago
Draw rectangles to show 3 1/2
Nataliya [291]
Just draw three rectangles and a half of one

5 0
3 years ago
Other questions:
  • OnOff
    15·1 answer
  • 6 to the power of 2 minus 2 to the power of 4 minus 7 times 2
    15·2 answers
  • Find the value of 10 to the third power
    10·1 answer
  • On a string of lights, for every 6 green lights, there are 4 white. If there are 30 green lights, how many white lights are ther
    9·1 answer
  • The county fair charges $1.25 per ticket for the rides. Jermaine bought 25 tickets for the rides and spent a total of $43.75 at
    14·1 answer
  • A 7-pound bag of organic, brown rice costs $6.79. What<br> is the price per pound?
    9·1 answer
  • A rabbit population doubles every year. If the rabbit population starts with 5 rabbits, then how many will there be in 6 years?
    14·2 answers
  • 8TH GRADE MATH HELP IMAGE ATTACHED​
    11·1 answer
  • ASAP! GIVING BRAINLIEST! Please read the question THEN answer correctly! No guessing. Show your work or give an explaination.
    10·1 answer
  • A painter is using a 8-foot ladder to paint a house. The painter places the ladder 4 feet from the house. How high up the wall d
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!