1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marshall27 [118]
3 years ago
13

I need an answer ASAP. Somebody HELLLLP!

Mathematics
2 answers:
DanielleElmas [232]3 years ago
8 0

Answer:

Choice D is correct.

Step-by-step explanation:

There are two  lines that meet at one point and there are two another lines that meet at one other points.

So, there are two pairs of lines that intersect.



Lana71 [14]3 years ago
6 0
2 pairs of lines that intersect
You might be interested in
F(x)=x^2+2x-24? How to solve
sineoko [7]

Step-by-step explanation:

F ( x ) = x² + 2x - 24

{ factorising by middle term splitting method }

[ 24 = 2 × 2 × 2 × 3 ]

F ( x ) = x² + 6x - 4x - 24

F ( x ) = x ( x + 6 ) -4 ( x + 6 )

F ( x ) = ( x + 6 ) ( x - 4 )

5 0
3 years ago
Convert to a percent 8 15<br>​
MAVERICK [17]

Answer: %53.333333333333 or 53 1/3

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
O of 1
Morgarella [4.7K]

What's all the answers so I can figure it out which answer it would be?

8 0
3 years ago
You are picking up a friend and going to a concert. your friend lives 3 miles west of your house and the concert is 21 miles eas
artcher [175]
24 miles away from your house
3 0
2 years ago
Which answer will be greater explain 1/3÷5 or 5÷1/3
Illusion [34]
The answer is 5 divided by 1/3
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A community bike ride offers a short 5.7 mile ride for children and families the short ride is followed by a long ride 52 over t
    9·1 answer
  • DOES ANYONE UNDERSTAND????
    15·1 answer
  • Yo could y’all help me with 6th grade math
    9·2 answers
  • Turn 3/25 to standard form​
    8·1 answer
  • Write a sentence explaining why all solutions of rational equation must be checked
    10·1 answer
  • What is the monthly payment to the nearest cent of a 30-year loan of $268,000 with a APR of 6.34%
    10·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • Answer this missing number pattern: 2,4,6,30,32,34_,_,_ please explain the answer.
    6·2 answers
  • Rewrite 2/20 : 1/40 as a unit rate
    8·1 answer
  • Help please, what’s the answer to this?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!