1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marshall27 [118]
3 years ago
13

I need an answer ASAP. Somebody HELLLLP!

Mathematics
2 answers:
DanielleElmas [232]3 years ago
8 0

Answer:

Choice D is correct.

Step-by-step explanation:

There are two  lines that meet at one point and there are two another lines that meet at one other points.

So, there are two pairs of lines that intersect.



Lana71 [14]3 years ago
6 0
2 pairs of lines that intersect
You might be interested in
Simplify x^3/x? need help been stuck on this question forever
BlackZzzverrR [31]

x^3/x

= x^(3 - 1)

= x^2

Answer

x^2

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is probablity, and how would I be able to find? (Could you also show an example)
Dominik [7]
How many are there then the total amount
7 0
3 years ago
Answer C? Reflexive SSS?
BARSIC [14]
Yes the answer is c. C is correct 
8 0
3 years ago
Suppose I invest $400 in an account that pays 3% interest annually. How much will I have in the account after 2 years, assuming
Simora [160]
I agree ☝ which the guy above me because I worked that out and was thinking about it and I got that answer
7 0
3 years ago
The Sugar Sweet Company is going to transport its sugar to market. It will cost $3375 to rent trucks, and it will cost an additi
Ksju [112]

Answer:

C = 125S + $3750

Step-by-step explanation:

$ 3750  = truck rental;   $125 per ton of sugar transported.  C is the cost;  S is the number of tons transported. The equation relating C to S would be a linear equation like y = mx + b. This equation would be graphed in the first quadrant only. You would start with your y-intercept at (0, 3750). As x increases by 1, your y increases by 125 yielding these points:

(1, 3875)  (2, 4000)  (3, 4125)  etc.

This shows that for each increase by one ton of sugar, the cost goes up $125

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Seven friends picked 7 quarts of blueberries. Three of the friends will share 4 quarts of blueberries equally and the other 4 fr
    12·2 answers
  • At 8:00 the temperature was 6 degrees celsius (*
    5·1 answer
  • You have $576 in your checking account. Your cell phone company deducts $32 each month from your account. If you do not put any
    9·2 answers
  • Put these substances in order of density with the most dense first and the least dense last
    14·1 answer
  • Adam will use x black stone tiles and y gray stone tiles to cover his patio floor. Black stone tiles cost $5 each and gray stone
    7·1 answer
  • 1. The scores from a statistics test were
    5·1 answer
  • Missing angles in triangle help
    15·2 answers
  • Help me out if you know plz
    9·1 answer
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • Given m = 7 and the point (3, -1), which of the following is the point-slope form of the equation
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!