This question doesn’t really make sense- is it multiple choice, if so what are the options? A can be anything as long as it’s the same?
Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
Answer:25 is the answer
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
Idk, sorry dude
Answer:
C.
Step-by-step explanation:
5z - 7, you would say 5 times z minus 7, which is the same as 5 less than th product of 7 and a number z