26 good luck n I hope you pass
Answer:
x=0, yes.
Step-by-step explanation:
3x+8=5x+8
5x-3x+8=8
2x+8=8
2x=8-8
2x=0
x=0/2
x=0
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!