1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Westkost [7]
3 years ago
15

''Write an equation for line ` l `.''

Mathematics
1 answer:
lawyer [7]3 years ago
3 0
Y=4 I’m pretty sure
You might be interested in
Which of the following expressions is not equivalent to the others?
Zanzabum

Answer:

D) - 24/ -3

Step-by-step explanation:

Because a negative over a negative gives me a positive, its different from the others which are all negative

4 0
3 years ago
8. Show work<br> here for<br> 5(3d+5e+3)
Darya [45]

Answer:

15d+25e+15

Step-by-step explanation:

Distribute

4 0
3 years ago
2x - 10 = 20 pls help?
Anettt [7]

Answer:

x=15

Step-by-step explanation:

2x-10=20

2x-10+10=20+10

2x=30

2x/2 = 30/2

x=15

3 0
3 years ago
Which expression would represent the cost of one CD, if the total cost for three of them is $362
Fiesta28 [93]

Answer:

One CD would've been 120.67

Someone correct me if I'm wring please

8 0
3 years ago
Y equals 8<br> X equals 575<br><br> Solve for slope intercept <br><br> y equals mx + b
zhannawk [14.2K]

y = 8

x = 575

We want to solve for b in the slope-intercept form y = mx + b.

To complete this problem, we need the value of m, the slope. If you know m, then just plug into y = mx + b this way:

8 = 575m + b

3 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP<br> find the area
    6·2 answers
  • Please help. Will choose brainiest.
    6·1 answer
  • To the nearest degree, what is the measure of each exterior angle of a regular 11-gon?
    13·2 answers
  • A shirt company has 3 designs each of which can be made with short or long sleeves . There are 7 color patterns available. How m
    8·1 answer
  • Change 3/5 to a decimal
    12·2 answers
  • Liam rented a pedal board for 5.5 hours and paid a total of $93.75. What is an equation in point-slope form that
    8·1 answer
  • How to define when something is certain to happen?
    15·1 answer
  • A store sells 6 T-shirts for $58.08. What is the unit cost per T-shirt?
    9·2 answers
  • If you need 4 eggs to make 12 Yorkshire puddings. How many do you need to make 18
    11·2 answers
  • What is the product of 100 and 75
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!