1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr-060686 [28]
3 years ago
12

What is the total cost in dollars of 15 cheeseburgers ?

e="x = 4y" alt="x = 4y" align="absmiddle" class="latex-formula">
​
Mathematics
1 answer:
DedPeter [7]3 years ago
6 0
60 because If you replace y with 15 you will multiply and then get 60
You might be interested in
What is the measure of each angel??<br><br> Plzzz Hurry! will give 60 points:))))))
V125BC [204]

Answer:

????????????????????????

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the equation of the line, where P is a point on the graph of the line. m=2/3 , P(3,5)
jeka57 [31]

Answer:

y = 2/3x + 3

Step-by-step explanation:

y - 5 = 2/3(x - 3)

y - 5 = 2/3x - 2

y = 2/3x - 2 + 5

y = 2/3x + 3

3 0
3 years ago
Physics what does above horizontal line mean
Illusion [34]
A line in the horizon meaning a straigh flat line, its counterpart is a vertical line which is up and down. If you look at an x/y line, the x line is the horizon line 
8 0
3 years ago
Butterfly: wingspan 20 cm silk butterfly: wingspan 4 cm​
MA_775_DIABLO [31]

Answer:

(silk butterfly numerator )(butterfly denominator) 4cm/20cm = 1cm/5cm

6 0
3 years ago
What is the term-to-term rule for this sequence: 64, 16, 4, 1, 0.25, …?
lina2011 [118]

Answer: 0.0625

Step-by-step explanation:

0.25/4

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 11 divided by 3
    10·2 answers
  • The appropriate mixing ratio for a solution to kill bloodborne pathogens is 1 part chlorine to 10 parts water. If you are mixing
    8·1 answer
  • 5x<br> —— + 2=32 <br> 7<br><br> Solve for x!
    14·1 answer
  • What is a correct first step in solving 5-2x&lt;8x-3
    6·2 answers
  • PLZ HELP ASAP
    9·1 answer
  • ANSWER PLEASEEE
    13·1 answer
  • the cost of a 12-ounce bag of cashews is $5.86 what is the cost per ounce of the cashews to the nearest penny
    12·2 answers
  • C)<br> What is the mean number of<br> pairs of shoes owned by the<br> children?
    5·2 answers
  • Paul makes 6 stacks of cans on a shelf in his kitchen. He puts 2 cans in each stack. Which equation and answer show the total nu
    13·1 answer
  • Gud night <br>people....<br><br>​
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!