B) I say this bcz I divided 30 by 24 and got 1.25
Profit=1.25(subscription)
(If someone else proves this wrong then I am sorry but I am in Middle School and my teacher just taught me this and I got an 100 so if it doesn't help I'm sorry) (I even used all those math calculator and word problem websites)
I hope it helped youuuuuu
Answer:
<h2> $430.90</h2>
Step-by-step explanation:
Given that the principal p= $290
rate r= 2.2% 2.2/100 =0.022
time t= 18years
by applying the expression

We have

Hence after 18years the money in the account will be $430.90
Answer:
7/8
Step-by-step explanation:
add all the popsicles together and subtract the number of blue from the total and put that number over the total and simplify
Answer:
1/4th of total cost = $12
so
for total cost = $12 X 4
= $ 48
the game cost is $48