1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bad White [126]
2 years ago
10

What is the unit rate $11.99 for 15 lbs

Mathematics
1 answer:
Virty [35]2 years ago
4 0

Answer:

11.99 / 15 =m0.79

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the sums below can be expressed as 6(3 + 9)? (3 points) 18 + 54 18 + 9 9 + 15 6 + 54
vitfil [10]

6*3 = 18

6*9 = 54

so 18 +54 is the correct answer

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help please and thank you
Andreas93 [3]

Answer:

Well doesn't it say that the brand has seven sizes, so doesn't that mean that there are 7 available jeans.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
What fraction is equal to 9/36
Lemur [1.5K]
The answer is 1 / 4

hope this helps (:
8 0
2 years ago
A party of 6 people costs Nicola £73 in materials, tuition time, firing costs and overhead. How much does she need to charge per
Nimfa-mama [501]
Hi miss you did not mark you thank you for asking me thank
7 0
2 years ago
A grocery store sells cheese for $0.48 a pound. What would be the price for 6 pounds of cheese?
nexus9112 [7]

Answer:

$2.88

Step-by-step explanation:

0.48×6=2.88

os the right answer

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Need help.
    11·1 answer
  • Someone please help!!!
    12·1 answer
  • In a sample of 150 cars, 18 cars failed a safety inspection. The sampling method had a margin of error of 0.02
    9·1 answer
  • Select the polynomial that can be factored as (4x-5)(16x^2+20x+25)
    7·1 answer
  • What conclusions can you draw from the distances that you recorded in Question 7?
    6·2 answers
  • -6 plus 15 plus 15 equal
    11·2 answers
  • Lance bought 12 cases of juice for a total of $58. Approximately, how much does each case of juice cost?
    12·1 answer
  • Jacob went camping with his family. At 7:15 A.M., Jacob set out to go fishing. It took 1 hour and 45 minutes to hike to the lake
    11·2 answers
  • N 12. Find the volume of the sphere.​
    14·1 answer
  • How many<br> roots does the relation y = 4x² - 20x + 25 have? (2 marks)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!