1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gladu [14]
3 years ago
10

PLEASE ANSWER QUICKLY!!

Mathematics
1 answer:
LUCKY_DIMON [66]3 years ago
8 0
The answer is <span>a^10/b^5</span>
You might be interested in
Find the prime factorization of the number 60
erastova [34]
2squaredx3x5 is the prime factorization
8 0
3 years ago
Find the missing value for the parallelogram
jeka57 [31]

Answer:

y = 85°

z = 35°

x = 60°

Step-by-step explanation:

y) 180 - 120 = 60, therefore:

180 - (35 + 60)

=> <u>y = 85</u>

z)

=> <u>z = 35</u>

x)

180 - (35 + 85)

=> <u>x = 60</u>

Hope this helps!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write 22 4/5 as a decimal​
romanna [79]

change to improper fraction:

22 4/5

22*5=110+4=114

114/5

divide:

114/5=22.8

Thus, 22 4/5 as a decimal is 22.8

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How is a debit card similar to an ATM card?
REY [17]

C. Both can be used to withdraw money from ATMs.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify.<br> -5x^4(-3x^2+4x-2)
dybincka [34]
Simplification/ 15x^6-20x^5+10x^4

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 2 less than one third of the points that the Panthers scored
    14·2 answers
  • Need help on the attached question
    10·1 answer
  • A regular octagon has what type of symmetry?
    12·1 answer
  • How is the graph of y=log(x) transformed to produce the graph of y=log(2x)+3
    6·1 answer
  • Read the power and then check all that apply. 34 = 3 × 3 × 3 × 3 A power is a shorter way to write repeated multiplication. The
    8·1 answer
  • Multiply and simplify. (x + 3)^2
    12·1 answer
  • Write the equation of the line through the given point with the given slope. If possible use slope-intercept form. Simplify comp
    7·1 answer
  • Please i need help :(
    15·1 answer
  • Help please immediately
    8·2 answers
  • Which is a better deal per ounce? 24 ounces for $2. 99 or 36 ounces for $4. 99?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!