Speed = Distance / time:
Speed = 825 miles / 17 hours
Speed = 48.529 miles per hour. (Round the answer as needed).
Gas mileage = miles traveled / gallons used
Gas mileage = 825 miles / 38 gallons = 21.71 miles per gallon (Round answer as needed).
Unit rate of gas = Total money spend / gallons bought:
Unit rate of gas = $125 / 38 gallons = $3.289 per gallon.
The answer is 7.58
hope this helped :)
alisa202
Step-by-step explanation:
Our roots are 3, and i so our roots form
will be

Since i is one root, it conjugate, must be the other.
so we have

Simplify


So the function is

Answer:um i belevie it is 300
Step-by-step explanation:
hope this helps