1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
djverab [1.8K]
3 years ago
9

Pat is a 23 year old man. He earns a taxable income of $70,000.00, and the effective

Mathematics
1 answer:
Jobisdone [24]3 years ago
3 0

Answer:

$12,594.71

Step-by-step explanation:

i did the test

You might be interested in
Two number cubes are rolled in a board game. What is the probability that both number cubes land on the same number?
allsm [11]
50% chance they will land on the same number and there’s also a 50% chance they won’t.
5 0
3 years ago
What is the domain and range for 2x+3y=18? What is the domain and range of 3x-4y>16?
kvv77 [185]
3x - 4y = 9 and 2x + 3y = 7, which of the following would be the best method?
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Take a look at the picture and answer correctly so i can mark you as brainliest.
AVprozaik [17]

Answer:

{-5, -4, -2, -1, 2, 3}

Step-by-step explanation:

Domain is x value and then you have to put in order :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
1/8 divided by 3/4 please help
dlinn [17]
1/8 divided by 3/4 is (1/8) / (3/4). When you divide fractions, you flip the 2nd number and change the divide into multiply. So (1/8)*(4/3). Multiply top by top and bottom by bottom to get 4/24. That simplifies to 1/6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
1) It's February and you go to the store to buy some food for your pets. You have a Great
Aleks [24]
<h2>Question:</h2>

1) It's February and you go to the store to buy some food for your pets. You have a Great

Dane and a Savannah cat. The Dane eats 3 times as much as your cat so his food

cost $60 for the big bag and he eats that in one week. The Savannah cats food cost

$15 a bag and it lasts him one week as well. You are there to buy food for the month

and have no more than $300 total to spend. Can you afford a month's worth of food?

a) If you bought the cat 6 weeks worth of food, how many weeks worth can you

buy your Great Dane?

<h2>Answer:  Yes you can afford </h2><h3></h3>
7 0
2 years ago
Other questions:
  • 514 A restaurant's menu features appetizers, 7 entrées, and 3 dessertsA customer orders only oneappetizer, only one entrée, and
    5·1 answer
  • You need to add, (9+2X)+(2+3c)
    13·1 answer
  • The grade-point average in an econometrics examination was normally distributed with a mean of 75. In a sample of 10 percent of
    13·1 answer
  • Jonathan and emma are painting a wall in their apartment thay is the shapr of a trapazoid
    11·1 answer
  • Find the probability. There are six nickels and seven dimes in your pocket. You randomly pick a coin out of your pocket and then
    12·1 answer
  • Q # 13 please Graph the image. of AMOP for the translation
    6·1 answer
  • Write 0.000012001 in scientific notation. 0.000012001 =​
    5·1 answer
  • What is the area of this shape?
    15·2 answers
  • Caroline's car used 16 gallons to travel 544 miles. How far can she travel on 9 gallons?<br> ​
    10·1 answer
  • Express 194720 in standard form correct to 3 significant figures<br>​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!