1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aleksandr82 [10.1K]
3 years ago
7

What is the image of A(3, 5) under the translation (x - 4, y - 3) ?

Mathematics
2 answers:
azamat3 years ago
4 0
C because (x-4,y-3) = c
DENIUS [597]3 years ago
3 0

Answer:c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the formula to find radius of the circle
klio [65]

Answer:

R= diameter ÷ 2

Step-by-step explanation:

the radius is half the diameter.

7 0
3 years ago
15÷276 i need to know for math homework its kinda hard to do​
Stells [14]

Answer:

0.0543

(i am not fully sure)

5 0
2 years ago
A consultant needs to make at least $800 this week. She earns $80 for each
PolarNik [594]
:))))))))))))))(((889788698688

6 0
2 years ago
Please help me please
Sergeu [11.5K]

Answer:

0.09,70%,5/8, 0.8

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Cantaloupes are on sale at four different stores. Which store offers the lowest unit rate for cantaloupes, in dollars per pound?
dusya [7]

Given :

Fresh Farm: $4.50 for 5 lbs

Fruit Garden: $1/5 for 1/3 lb

Mother Nature: $4 for 5 lbs

Country Market: $0.85 per pound

To Find :

Which store offers the lowest unit rate for cantaloupes, in dollars per pound.

Solution :

Dollar per pound of each store :

Fresh Farm : 4.50/5 = $0.9 per pound

Fruit Garden: (1/5)/(1/3) = $0.6 per pound

Mother Nature: 4/5 = $0.8 per pound

Country Market: $0.85 per pound

From above we can see that Fruit Garden offers lowest unit rate.

Hence, this is the required solution.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Use this tax table to find how much tax you need to pay on a taxable income of $25,000.
    7·1 answer
  • Ryan estimates that he uses 2/3 cup of syrup each time he eats pancakes.How many times will he be able to eat pancakes without r
    13·1 answer
  • Please help! I’m confused (both questions, 24 & 25)
    10·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (7,-9) and (15, -29)?
    15·2 answers
  • What is the scale factor in the dilation if the coordinates of A prime are (–7, 6) and the coordinates of C prime are (–4, 3)?
    14·2 answers
  • Someone help me please❤️
    11·2 answers
  • a jar contains 30 red, 40 blue, and 50 white buttons. you pick one button at random, find the probability that is not white
    13·1 answer
  • The cost of a holiday is £2400
    9·1 answer
  • No need for explaining just direct answers plz
    13·1 answer
  • PLEASE HELP WITH THIS, TY
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!