1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldier1979 [14.2K]
2 years ago
7

Whoever tells me what 10+10 is I’ll give out a brainliest to

Mathematics
1 answer:
bija089 [108]2 years ago
7 0

Answer:

20

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The diagram shows the distance a tortoise can walk if it walks at a constant pace for 15 minutes. At the same rate, how many kil
Ber [7]

Answer:

im in middle school and im trying to figure this out as well

Step-by-step explanation:

sorry if i get it i will tell you

5 0
3 years ago
Nachelle went to the store to buy some almonds. The price per pound of the almonds is $6.50 per pound and she has a coupon for $
jarptica [38.1K]

Step-by-step explanation:

hope this will help you mark me as brinalist friend please

6 0
2 years ago
A soccer team made 76 penalty shots out of 100.Which ratio represents successful penalty shots to missed penalty shots?
almond37 [142]
Sense we are wanting to find <u>how many were miss</u>, then, we are practically going to subtract the following:

\boxed{76-100}= \     \left[\begin{array}{ccc}\bf{24\end{array}\right]

So, from this begin understood, we would then combine both the penalties that were shotted, to the onces that weren't.

So, b subtracting these both, we would grab the result, and then smash that with the number of the penalties that were made in.

Your answer: \boxed{\bf{76:24}}
5 0
2 years ago
What do I do here cause I'm confused :/ ​
Igoryamba
Matt simply divided the 8 students in the class by the amount of vinegar the teacher has (15). this is incorrect because in order to determine how many ounces each student should get you would divide the amount of vinegar by the amount of students, thus ending up with 15/8.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
$5.42 in change. How much did each bag of chips cost?
Gnoma [55]

Answer:

$2.71

Step-by-step explanation:

Hey!

I multiplied $2.71 by 2 and that gave me $5.42

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • You had 25$ to spend on seven pencils. After buying them you had 4$. How much did each pencil cost?
    14·1 answer
  • Find the distance between the points (1, 0) and (0, 2).
    7·2 answers
  • Find the solution <br> -1.2x-8.2&gt;-9.7
    11·1 answer
  • A motorist is driving across the country at a steady speed at 54.5 miles per hour. In the 17th hour, the odometer on her car rea
    10·1 answer
  • Which statement could be used to explain why f(x) = 2x - 3 has an inverse relation that is a function
    14·1 answer
  • A survey of 500 likely voters showed that 385 felt that the economy was the most important national issue. Find a point estimate
    11·1 answer
  • 25 POINTS!!
    14·2 answers
  • cassidy loves black and yellow jelly beans she noticed when she was counting them that she had 7 less than three times as many b
    8·1 answer
  • Okay can someone pls help me i literally am so confused
    5·1 answer
  • A Toblerone candy bar is packaged in a triangular prism box that has a height of 9 1/2 inches and an equilateral triangular base
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!