1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
den301095 [7]
2 years ago
9

Can anyone calculate the rise/run for this?

Mathematics
2 answers:
Nastasia [14]2 years ago
6 0

Answer:

0

Step-by-step explanation:

The slope of any horizontal line will be zero.

iris [78.8K]2 years ago
6 0

Answer:

slope = m = rise/run = 0/8 = 0

Step-by-step explanation:

Well rise/run is how much it rises over how much it runs.

Note it rises by 0 so 0 on top,

Therefore;

no matter it be 0/1 or 0/1241213261238126836128361  the rise/run also known as slope is always gonna be 0

Reasoning:

0 divided by anything is always 0

Hope this helps

You might be interested in
Jared and Morgan are making two gazebos in the shape of regular polygons, Jared's gazebo is a heptagon
bezimeni [28]

Answer:

10.4 :)

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help me with this
Furkat [3]

Answer:

$1224

Step-by-step explanation:

72 adults in the theater, and 17$ per adult ticket.

72 x 17 is 1224.

6 0
3 years ago
Mia's office recycled a total of 9 pounds of paper over 3 weeks. After 7 weeks, how many pounds of paper will Mia's office have
tankabanditka [31]

Answer:

21

Step-by-step explanation:

average 9 pounds per three weeks

divide 9 in 3 three weeks

3 pounds per week

7 times 3 is 21

5 0
3 years ago
a random sample of 20 high school students was surveyed and asked "how long does it take you to get ready for school in the morn
Ksivusya [100]

Answer:

where are the choices

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
Would a teaspoon be a good way to measure the capacity of a milk carton
Natali [406]
No, a teaspoon is too small to measure the capacity of a milk carton. You would use a quart to measure the capacity of a gallon.

Hope this helps :)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Raymond wants to plow a garden that is 5 feet longer than it is wide and has a total perimeter of 170 feet. what are the dimensi
    6·1 answer
  • A graph has month on the x-axis and saved (money) on the y-axis. Points are at (0, 3,000), (2, 2,450), and (5, 1,625). The instr
    15·2 answers
  • Kato buys a recliner on Saturday. If the original price is 350 dollars, how much does he get off the original price?
    6·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of socks​?
    6·2 answers
  • The number of internet paid search ads is increasing as advertisers move away from traditional marketing methods. The equation y
    11·1 answer
  • A TV that usually sells for $168.90 is on sale for 15% off. If sales tax on the TV is 5%, what is the price of the TV, including
    11·1 answer
  • A flower bed is in the shape of a triangle, with a base of 11 feet and a height of 7 feet. What is the area of the flower bed?
    15·1 answer
  • Which equation is equivalent to 5^3 sqrt x+8 = 35?
    5·1 answer
  • If y varies directly as x, and y = 64 when x = 8. Find y when x = 12
    8·1 answer
  • Please help me i need this grade !
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!