Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
So the answer for 33+45+78 is 156.
If you want to check that, you can use inverse operations, so subtract.
156-78=78. (Check 78)
78-45=33 (Check 45 and 33)
Well, now it's checked because we used all the factors of the equation!
Answer:
290ft
Step-by-step explanation:
First, add 40 and 50 together to get the side across giving you 90.
Next, take 60 and subtract 25 for the oposite side giving you 25.
Finally, add all sides together to get 290.
Multiply it && get your answer the fraction is 1.20