1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
3 years ago
7

6 The quotient of 20 and 47.

Mathematics
2 answers:
Nina [5.8K]3 years ago
4 0

Answer:

20 divided by 4 6/7 = 4.11764705882 or 4 5882352941/50000000000

Semenov [28]3 years ago
3 0

Answer:

ye

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the error in the flow chart
sweet-ann [11.9K]

there is no flow chart

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with this question I’ve been stuck on please help me
Ray Of Light [21]

Answer:

ok so the answer is b

Step-by-step explanation: because if you divide the numbers and you get the answer you will have to add and there is your answer and please give me a 5 star.

8 0
3 years ago
10-kg bag of cherries for $8<br><br> ___ per kg
Sophie [7]
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
7 0
3 years ago
5. To rent a van, a moving company charges a daily fee plus a fee per mile.
Setler [38]
C = 10d+ 45 ? Hope this helps? Let me know if it’s right or not.
4 0
2 years ago
What is 22% of 50???????????
miss Akunina [59]
22% of 50 is 11.
Hope this helps!
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The sum of four consecutive even integers is -28
    12·1 answer
  • Ratio of 4 dollars to 6 dollars.
    15·2 answers
  • How to solve this one I'm having trouble
    5·1 answer
  • Nagoya read a book cover to cover in a single session at a rate of 55 pages per hour after 4 hours he had 350 pages left to read
    8·1 answer
  • A degree may seem like a very small unit but an error of one degree in measuring an angle may be very significant. For example,
    12·1 answer
  • Find a line perpendicular to y=5/12+3 that passes through the point (3,-12)
    12·1 answer
  • Mrs. Pascal has a candy jar that contains 5 Jolly Ranchers and 13 jawbreakers. Solve each of the following problems and explain
    7·1 answer
  • Please help!! i’ll give brainliest
    11·1 answer
  • Mr. Martin is giving a math test next period. The test, which is worth 100 points, has 29 problems. Each problem is
    9·1 answer
  • A Store owners offers a discount of 20% off the regular price of all jackets. Jessica has a coupon that gives her an additional
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!