1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sleet_krkn [62]
3 years ago
13

A 16-ounce bottle of shampoo costs $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?

Mathematics
2 answers:
tigry1 [53]3 years ago
6 0

its $3.41 (d) because if you around 4 it will be 3 (im rlly bad at explaing stuff im sorry >-<)

Leto [7]3 years ago
5 0

What is the price per ounce, rounded to the nearest cent? $0.29.

You might be interested in
What solid figure has 5 faces, 5 vertices, 8edges?
tekilochka [14]
Your answer is a Square Pyramid.

(Hope I helped :C

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me Limited time !!
zalisa [80]

Answer:

Subway Surfers theme song

Step-by-step explanation:

Ba du du du du du du du du dum ba du dum du du

4 0
3 years ago
What is the expanded form of this number?
noname [10]

i think the answer is A

Step-by-step explanation:

i just think it's a

4 0
3 years ago
What is the relationship between the value of the first 5 and the value of the second 5 in 5500
andrew11 [14]

the first 5 is in the thousands place. The second 5 is in the hundredths place.

8 0
3 years ago
-5(c+4) +25+7c please hurry
Elina [12.6K]

Answer:

2c + 5

Step bu step:

N/A

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The lengths of the sides of the base of a right square pyramid are 3 feet, and its slant height is 8 feet. If the sides of the b
    13·1 answer
  • B. His sister, Janine, used a light bulb that consumed 6080 joules of energy in 190
    14·1 answer
  • Answer the question below
    14·2 answers
  • Need help on number 5 and 8 find The length of The Missing side
    10·1 answer
  • Rudd Clothiers is a small company that manufactures tall-men’s suits. The company has used a standard cost accounting system. In
    13·2 answers
  • Plss help asapp!!!! :p
    13·2 answers
  • Think of a real-life situation, different from the situations already described in this activity, where knowing the percent
    11·1 answer
  • How does the product of 2/3 x 5/6 compare to the product of 3/2 x 5/6
    15·1 answer
  • Please help<br><br> I need help creating a table of value for this equation
    9·1 answer
  • Mark is purchasing a new computer. The cost of the computer
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!