A 16-ounce bottle of shampoo costs $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?
2 answers:
its $3.41 (d) because if you around 4 it will be 3 (im rlly bad at explaing stuff im sorry >-<)
What is the price per ounce, rounded to the nearest cent? $0.29.
You might be interested in
Answer:
The answer is d
Step-by-step explanation:
Answer:
x = - 3/2 thats the answer
Answer:
4 3/8
Step-by-step explanation:
The answer is .6 repeating.
Angle 1 would 107° since a and b are parallel. Angle 2 would be 180° - 107° = 73°.