Please solve this 15 points
1 answer:
Answer:
Yes, it is proportional.
You know because if you do $9/3 lbs that = 9/3 = $3 per pound
and
if you do $1.50/0.5 lbs = 1.5/0.5 = $3 per pound
Both of them are $3 per pound, so it is proportional.
You might be interested in
The answer is -3/2 lmk if you need an explanation :)
Answer:
48%
Step-by-step explanation:
Use Is/Of
Answer:
where are the choices
Step-by-step explanation:
Answer:b
Step-by-step explanation:
The Answer Is :
c = x^2 + 2bx + b^2