Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
PEMDAS, Awnser is 6 and for the 20 characters Awnser thing I’m typing this
Answer:
-4 = ?
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Substitute -1 for x</u>
7x^3 + 5x^2 - 2 = ?
7(-1)^3 + 5(-1)^2 - 2 = ?
7(-1) + 5(1) - 2 = ?
-7 + 5 - 2 = ?
-4 = ?
Answer: -4 = ?
Answer:

Step-by-step explanation:

Answer:
Mean temperature for the first 8 days was 
Step-by-step explanation:
Mean = 

Best Regards!