Georgia bought pears for $6.14. The price of pears is $1.10 per pound. How many pound of pears did she buy? (Round your answer t
o the nearest hundreths place. )
1 answer:
Answer:
5.58
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
The unit rate is $4 for 1 pound of rice.
Step-by-step explanation:
P.S Can I have brainliest?
Answer:
The answer is 3 yards
Answer: -7 -2
Step-by-step explanation:-7 + -2=9 -7×-2=14
The answer is whole number,rational number and integers