Banalties for the second question i think!
Answer:
<h2>
$0.11 per ounce</h2>
Step-by-step explanation:
$1.32/12oz = x/1oz
Cross Multiply.
1.32 = 12x
Divide both side by 12.
1.32/12 = x
Convert to decimal.
$0.11 for 1 ounce
Answer:
yse
Step-by-step explanation:
bakit ano ang maitotolong
The first equation is equal to the one in the question.