Answer:
4 pack priced at £2.04 is the better pack
Step-by-step explanation:
2.04/4=£0.51 per roll
4.68/9=£0.52 per roll
Answer:
sure if im able, with what?
Step-by-step explanation:
The answer for this question is to treat people the way you want to be treated if you want the answer click the link below
Answer:
6x6x6x6x6x6x6
Step-by-step explanation:
6^2 is 6x6
6^3 is 6x6x6
etc...
6^7 is 6x6x6x6x6x6x6
Answer:
Table F
Step-by-step explanation:
The equation is C = 0.75t. The variable c is for cost and t is for tickets. When we use substitution to solve the equation, we see that table F correctly represents the situation. In simpler terms, the equation is asking us to mutliply the cost PER ticket by the number of tickets.
0.75 * 1 = 0.75
0.75 * 2 = 1.50
0.75 * 3 = 2.25
0.75 * 4 = 3
And so on. As we can see, the only table that shows these values is in fact table F.
Hope this helps!