1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ludmilkaskok [199]
2 years ago
12

Jessica paid $2.52 for 12 ounces of peanuts. What is the unit rate?

Arts
1 answer:
qwelly [4]2 years ago
5 0
Yeah it’s .21 per ounce and the reason I found this answer is by dividing 2.52 by 12
You might be interested in
Nanabri58
Fudgin [204]

Answer:

who is dat :O

Explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A person kneeling in front of another person sitting on a throne in an ornate building. Two people are standing outside of the b
kumpel [21]

Answer:

c.

Explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Select the correct answer. David has been assigned to write a play for his university’s annual function. His teacher has asked h
Semenov [28]

Answer:

B. Comedy

Explanation:

5 0
3 years ago
Worth 25 points!!!
kykrilka [37]

Answer:

print making????

Explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls answer please quick
mel-nik [20]

Answer:

horizontal

Explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A group of early 20th century italian artists whose works seem to concentrate on the idea that motion itself was the glory of th
    12·1 answer
  • True or false? Do horizontal lines make pictures look smaller in photography
    13·2 answers
  • Which is the best sign that a story is written in first person point of view?
    8·1 answer
  • 11. Various art elements, like lines, colors, or shapes, that are repeated over and over in a planned way
    9·2 answers
  • Give at least 6 descriptions on the nature a d background of Invasion game<br>​
    5·1 answer
  • Is this cute
    9·2 answers
  • How much does dog whisperer Cesar Millan charge to help a dog?
    8·2 answers
  • TESTI: Directions: Read the statements carefully. Wnte Agree or Disagree on the following situations White your answers on the l
    5·1 answer
  • Which type of photographer takes pictures to document an area's landscape and culture?
    11·2 answers
  • What made howling wolf's drawings different from other ledger artists? multiple choice question. style of figures and animals us
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!