1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anna71 [15]
2 years ago
10

Please help me online school isnt fit for me lol

Mathematics
2 answers:
Anna71 [15]2 years ago
7 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Standard formula is y=mx+b

m = slope

b = y intercept

worty [1.4K]2 years ago
6 0

Answer:

The answer is A!!

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLEASE HELP ME!!!!! INEED HELP ON THIS!!!
KiRa [710]
9 boxes a pack. Garth bought 2 packs, rico bought 3 packs, and Mai bought 5 packs
4 0
3 years ago
Help me plz, 13 points! these questions are separate. help me work out both questions please ​
Taya2010 [7]
2x+20 makes more sense to the math question
8 0
2 years ago
Trying to solve what is 3 1/3 x 6
nataly862011 [7]
The answer is 18 1/3
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Sergio's internet provider charges its customers $9 per month plus 4¢ per minute of on-line usage. Sergio received a bill from t
Degger [83]
$81.40-$9.00=$72.40
$72.40/.4 (cents)= 181 minutes 
8 0
3 years ago
What kinds of cells would you expect to find full of ribosomes?
wariber [46]
Eukaryotic<span> cells would be full of ribosomes.</span>
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help and thank you
    7·1 answer
  • What's 3 and 1 in a half
    11·1 answer
  • Please help me with this
    7·1 answer
  • Greg borrows $1975 at a simple interest rate of 5% for 3 years. Linda borrows $1975 at a simple interest rate of 4.5% for years.
    11·1 answer
  • HELP NEED THIS FOR A TEST!!! 20 POINTS!!
    5·1 answer
  • I have to slove for g ​
    14·1 answer
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • HELP ASAP WILL GIVE BRAINLYEST IF RIGHT
    5·2 answers
  • Identify a pair of vertical angles in the figure.
    15·1 answer
  • What is 5x-2y=4 6x+3y=-6
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!