1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Veseljchak
[2.6K]
2 years ago
6
Use the line tool and select two points to graph the line
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Alja
[10]
2 years ago
3
0
Answer:
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
What is this 4x+1 all over 3 =11
hjlf
3
0
2 years ago
Two months ago, Marty’s dog weighed 3712 pounds. The dog was put on a diet and exercise plan and now weighs 2914 pounds. How muc
deff fn [24]
Answer:
Step-by-step explanation:
3712-2914= 798 pounds
5
0
2 years ago
Read 2 more answers
Plz help ill give you brainlist
Sloan [31]
The constant is 3 because it has no variable.
The coefficient is 7b because it has a variable.
7
0
3 years ago
There are 24 students on the math team. If the probability of a new student being drawn at random is 1/3, then how many of the s
andreev551 [17]
Answer:
24
Step-by-step explanation:
24/3 =8
8=1/3
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you compare any two unit rates ?
Veronika [31]
<span>https://www.youtube.com/watch?v=GjYL0-BlejI So, to answer your question yes.</span>
5
0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Solve the System of Equations
6
·
1 answer
Evan and Riley are detectives at the Super Sleuths Detective Agency. Even solved 7/9 of the mysteries last year. Riley solved 14
14
·
1 answer
If the radius of a circle 3 meters. what is the circles diameter?
9
·
2 answers
How to solve this equation 6x+3=2x+8
13
·
1 answer
Write the following decimals as fractions in simplest form
7
·
2 answers
How many times can 9 go into 65
10
·
2 answers
Divide: 8xy2-14y2\2y<br><br> A) 4xy2 − 7y2<br> B) 4x − 7<br> C) 4xy − 7y<br> D) 4y − 7x
14
·
1 answer
Jerry has 4 pies with 10 Pieces in each one he eats 15 pieces in a week how many does he have left.
13
·
1 answer
PLEASE HELP!!!!!!!
9
·
2 answers
A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
8
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!